Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

Oskola s.r.o.
Jana Babáka 2733/11
612 00 Brno, Česká republika
tel: +420 725 992 514
info@oskola.sk

NAJPREDÁVANEJŠÍ


O nás
O nás

História

Oskola funguje od roku 2011, zaoberá sa výrobou a predajom kartičiek pre deti a prevádzkuje chránenú pracovnú dielňu.
V roku 2011, pri spustení e-shopu v Českej republike bolo k dispozícii k zakúpeniu asi 40 súborov vzdelávacích kartičiek. Podnetom k ich vytvoreniu bol nedostatok lacného a odolného výukového materiálu a úspech prvých logopedických obrázkov u odborníkov. S postupom času k počiatočným zalaminátovaným kartičkám pribúdali úlohy so suchým zipsom, obrázkové schémy, stierateľné pracovné zošity, piktogramy so suchým zipsom a obrázkové slovníčky. S narastajúcim sortimentom sa rozširovala aj naša zákaznícka základňa, medzi nakupujúcich patria nie len rodičia ale aj učitelia a logopédi.

V lete 2013 boli do ponuky zaradené prvé úlohy s drevenenými štipcami, ktoré sú vhodné aj pre Montessori školy a škôlky. Tieto úlohy majú na kartičkách spätnú kontrolu, a tak sa dajú využiť pri samostatnej práci detí a zožali veľký úspech.
Narastajúci záujem o kartičky, viedol v roku 2014 k založeniu spoločnosti s ručením obmedzením a k presťahovaniu prevádzky do väčších priestorov kde sa začala zriaďovať chránená pracovná dielňa a nový sklad. Kartičky tak od tohto roku pomáhajú nie len deťom vzdelávať sa, ale aj dávajú prácu ľuďom so zdravotným postihnutím.

V priebehu rokov sú do sortimentu pomôcok pridávané rôzne kartičky, výučbové materiály a vzdelávacie systémy. Napr. v roku 2015 bola vytvorená pomôcka s názvom GeoTrio, ktorá pútavým spôsobom kombinuje logické myslenie, priestorovú predstavivosť a schopnosti od násobenia až po skladanie slov.

Dávame si záležať na tom, aby naše pomôcky a kartičky boli vhodné nie len pre intaktné deti ale aj pre jedincov s mentálnym postihnutím.

Logopedické pomôcky

V našom e-shope nájdete logopedické pomôcky určené k rozvoju aktívnej i pasívnej slovnej zásoby, správnej výslovnosti, motoriky rečových orgánov, porozumeniu reči a celkovej komunikačnej schopnosti. Komunikačnú schopnosť, ako základnú ľudskú vlastnosť ja potrebné rozvíjať už od ranného veku dieťaťa a v našej ponuke nájdete všetko, čo je možné využiť pre zdravý rečový vývoj detí všetkých vekových kategórií.

Obrázkové kartičky

Obrázkové kartičky tvoria v našom e-shope široké spektrum pomôcok s rozličným využitím. Spoločným základom pre všetky kartičky je zameranie sa na rozvoj myslenia a komunikačnej schopnosti detí. Pomáhajú im s orientáciou v ich životnom prostredí a stimulujú deti k premýšľaniu a kladeniu otázok. Podieľajú sa na zdravom rozvoji detí rôznych vekových kategórií, či s postihnutím alebo bez neho.

Hry a skladačky

Hry sa hrajú predovšetkým pre zábavu ale taktiež môžu slúžiť k vzdelávaniu. Hry sú väčšinou deťmi veľmi obľúbené a ak sa do nich zapojí aj dospelý, čo je v prípade našich hier viac ako žiadúce, bude práca s nimi o to záživnejšia a zábavnejšia. V našej ponuke je široká škála hier, napr. exeso, domino či loto. Nájdete tu také, ktoré sa zameriavajú na rozvoj pamäti, priestorového vnímania, vytváranie nových pojmov alebo na precvičovanie matematických operácií. Hry pre najmenších sú cielené na rozvoj zrakového vnímania a pamäti. Kartičky je však možné využiť mnohými spôsobmi, záleží len na Vašej fantázii a kreativite.

Predškoláci

Vďaka kartičkám z tejto kategórie je možné precvičovať a trénovať schopnosti a predpoklady dieťaťa dôležité pre úspešné odštartovanie povinnej školskej dochádzky. Práca s kartičkami sa zameriava na rozvoj jemnej motoriky, senzomotoriky, zrakového i hmatového vnímania, predstavivosti, orientácie v priestore i základných matematických operácií. Pomôcky sú vytvorené tak, aby deti pri učení sa hrou zapájali viacero zmyslov, a tak si danú problematiku ľahšie a rýchlejšie osvojili.

Matematika

Matematika je prostriedkom rozvoja myslenia, pamäte a logiky. Je nevyhnutná pre predstavivosť, priestorovú orientáciu, usudzovanie, časové postupnosti a vnímanie času. To, že je dieťa schopné mechanicky vymenovať číselnú radu, zapísať číslice alebo spamäti ovláda násobky neznamená, že má osvojené matematické schopnosti. Tie sa budujú postupne, od tých najzakladanejších elementov, ako je schopnosť triediť na menej, viac a rovnako, triediť podľa rôznych kategórií a neskôr triediť podľa veľkosti a tvarov. Na základe týchto schopností sa neskôr budujú číselné predstavy, teda pochopenie pojmu číslo a porozumenie matematickým pojmom a symbolom. V tejto kategórií nájdete kartičky na precvičenie celého súboru funkcií, od tých najelementárnejších, až po tie náročnejšie, ktoré sú charakteristické pre mladší školský vek. Potreba budovanie matematických predstáv u dieťaťa má nezanedbateľný vplyv nie len na jeho školskú úspešnosť.

Aktívne a štruktúrované učenie

Cvičenia z aktívneho a štruktúrovaného učenia je možné využiť rozmanitými spôsobmi a taktiež sa sústreďujú na rozvoj viacerých funkcií. Pomocou týchto kartičiek deti získavajú základné povedomie o okolitom svete, pomáhajú v orientácii v rôznych sociálnych situáciách i v orientácii na vlastnom tele. V tejto kategórii nájdeme aj kartičky zameriavajúce sa na rozvoj zrakových funkcií, diferenciáciu, analýzu a syntézu, rozoznávanie farieb, kartičky na rozvoj vnímania tvaru a priestoru, myslenia alebo pamäte. Cvičenia sú určené predškolákom i školákom, kedy náročnosť odpovedá príslušnému veku. Predpokladom osvojenia jednej schopnosti, je zvládnutie schopnosti predchádzajúcej, kedy celý proces prispieva ku kvalitnému rozvoju dieťaťa či už po stránke sociálnej, vedomostnej alebo po stránke inteligenčnej. Všetky cvičenia pripravujú dieťa na zaradenie do povinnej školskej dochádzky.

Modelovanie z plastelíny

Modelovanie z plastelíny je často obľúbenou činnosťou detí a má viaceré využitie. Hlavnou funkciou, na ktorú sa táto činnosť zameriava je rozvoj hmatu, jemnej motoriky, koordinácie oka a ruky, a taktiež rozvoj zrakového vnímania. Súčasne s týmito dispozíciami dochádza k rozvoju ďalších kategórií, na ktoré sa dané súbory zameriavajú. Medzi tieto kategórie patria napr. matematické schopnosti, slovná zásoba, hlásková analýza a syntéza a taktiež je možné zakúpiť súbor zameraný na nácvik vnímania času.