Úvod » Matematika » Súčtový kruh 1

Počet kartičiek: 72
Počet listov: 6

Manuál a metodika

V súbore nájdete 72 rôznych kartičiek so zadaním príkladov. Správne riešenie všetkýchpríkladov nájdete v brožúre. Úlohou dieťaťa je vyriešiť jednoduché príklady na sčítanie aodčítanie v obore do 100. Na jednej kartičke nájdete 5 príkladov s rovnakým výsledkomv najmenšom kruhu. Úlohou dieťaťa je doplniť číslice do kartičky tak, aby sa zachovalosprávne riešenie, v najmenšom kruhu bol vždy súčet väčších výsekov.Kartičky rozdajte žiakom do lavíc. Žiaci môžu vyplňovať správne riešenie na skopírovanépracovné listy z brožúry-až 9 rôznych príkladov na jednom liste. Taktiež môžete zakúpiťstierateľné pracovné listy, ktoré sú zalaminované a môžu sa používať opakovane. ProduktSúčtový kruh 1 môžete zakúpiť i v náročnejšom variante, Súčtový kruh 2, pre šikovnejšiealebo staršie deti.Žiaci si môžu vylosovať kartičku, ktorú budú počítať. Taktiež si môžu kartičku posielaťz lavice do lavice a spoločne sa tak podieľať na riešení jedného príkladu.