Oskola u vás!

Ponúkame možnosť prezentácie našich produktov a výrobkov u vás v škole, škôlke alebo organizácii. Produkty vám radi ukáže a popíšeme, vy si tak ľahšie vyberiete z našej ponuky. V prípade záujmu nás kontaktujte vyplnením krátkeho formuláru.

Úvod » Predlohy k plastelíne » Sčítanie a odčítanie - predlohy k plastelíne

Sčítanie a odčítanie - predlohy k plastelíne

Počet kartičiek: 89
Počet listov: 2

Balenie obsahuje 89 kartičiek a 2 listy

Súbor obsahuje 2 veľké predlohy na modelovanie vo formáte A4 a 89 kartičiek s príkladmi.

Úlohou je pomocou guľôčok z plastelíny určiť správny výsledok príkladu.

Sčítanie:
na hornej časti predlohy vymodelujeme desať guľôčok z jednej farby a desať guľôčok z druhej farby vezmeme si kartičku s príkladom (kde budú zvolené dve farby) do prvého kruhu dáme príslušný počet guľôčok podľa prvého kruhu na kartičke do druhého kruhu dáme príslušný počet guľôčok podľa druhého kruhu na kartičke všetky guľôčky presunieme do štvorca a spočítame ich pre určenie počtu môže dobre poslúžiť spodný riadok.

Odčítanie:
na hornej časti predlohy vymodelujeme desať guľôčok z niektorej farby vezmeme kartičky s príkladom (kde je zvolená farba) príslušný počet farebných guľôčok presunieme do obdĺžnika odčítame tak, že „vyhadzujeme“ guľôčky zostávajúce guľôčky presunieme do štvorce, spočítame ich a máme výsledok pre určenie počtu môže poslúžiť spodný riadok.

Kartičky sú vhodné najmä pre deti mladšieho školského veku.

Plastelína nie je súčasťou balenia, je potrebné ju zakúpiť samostatne.

Mám dotaz k tomuto produktu