Úvod » Matematika » Súčtové pyramídy 2

Počet kartičiek: 72
Počet listov: 6

Manuál a metodika

V súbore nájdete 72 rôznych kartičiek so zadaním príkladov. Správne riešenie všetkýchpríkladov nájdete v brožúre. Úlohou dieťaťa je vyriešiť jednoduché príklady na sčítanie aodčítanie. Príklady sa riešia a zapisujú do jednoduchej pyramídy. Môžeme postupovaťod základne k vrcholu pyramídy-kedy budeme riešiť príklady na sčítanie. Ak budemepostupovať od vrcholu k základni, budeme riešiť príklady na odčítanie.Kartičky rozdajte žiakom do lavíc. Žiaci môžu vyplňovať správne riešenie na skopírovanépracovné listy z brožúry-až 9 rôznych príkladov na jednom liste. Na pracovný list opíštezadanie príkladu z kartičky. Taktiež môžete zakúpiť stierateľné pracovné listy, ktoré súzalaminované a môžu sa používať opakovane. Produkt Súčtové pyramídy môžete zakúpiť ivo variantoch Súčtové pyramídy 1– sčítanie a odčítanie po desiatkach a Súčtové pyramídy 3-sčítanie a odčítanie s prechodom.