Úvod » DEŇ AUTIZMU » Autizmus - balíček 3

- Počasie - čo si oblečiem
- Dvojica obrázkov
- Farebné kocky

Kniha Autismus je trojdielny súbor kníh, ktorý je komplexným manuálom, ako pracovať v škole aj v každodennom živote s deťmi trpiacimi poruchami autistického spektra. Vhodné sú pre pedagógov, rodičov a ďalšie osoby, pracujúce s deťmi s autizmom. Súbor kníh obsahuje sprievodcu a dve pracovné knihy. Sprievodca je zameraný predovšetkým na informácie ohľadom autizmu. Pracovné knihy potom obsahujú postupy a materiály pre rôzne aktivity, ktoré povedú k podpore učenia v oblastiach ako komunikácia a jazyk, motoricko-praktická, sociálna a mnoho ďalších.

Úlohou štruktúrovaných prúžkov Počasie - čo si oblečiem, Dvojica obrázkov a Farebné kocky je doplniť kartičky s obrázkom na správne miesto. Jeden štruktúrovaný prúžok obsahuje tabuľku a päť kartičiek.